51. ročník MJŠ: sobota 8. června 2019

MJŠ 2012

Počet účastníků

12. června 2012 v 20:08

Reportáž z MJŠ 2012: Déšť a necelých 300 účastníků

10. června 2012 v 16:41 | Filda
Červen 2012 je velmi deštivý měsíc, aspoň zatím první polovina. Od začátku skoro každý den prší a bohužel 9. 6., tedy den konání turistického pochodu Memoriál Jaroslava Švarce, nebyl výjimkou a už od rána bylo zataženo a pršelo. Naše rodina přesto vyjela do Velkého Újezda, ale mnohé další nepříjemné počasí určitě odradilo. to jde vidět i na letošní účasti, která čítala pouze 273 turistů. Ale fanoušci a lidé, kteří nesjou z cukru si 44. ročník známého pochodu nenechalo ujít a slavit mohla trasa 35 km, která jako jediná přebyla "nával" minulého roku a šlo ji více lidí než na loňském Eurorandu k pramenu řeky Odry (vloni bylo celkově 501 lidí, ale 35 km šli jen 3, letos 12)
Na startu kolem osmé hodiny bylo docela prázdno

Vybrali jsme si trasu 17 km. Počasí nás od pětadvacítky odradilo. Ze začátku, když jsme vyšli (cca 8.20), nepršelo a pláštěny jsme vytahovali až u pramene Odry. od té doby bohužel lilo až do konce. Přestalo přesně v době, kdy jsme vkročili do cíle... tomu se říká zákon schválnosti.
Všechny trasy kromě 6 km pokračují rovně (rozcestí na konci Újezda)

Přesto všechno to opět byla nádherná trasa, kolem lomu, pramene Odry, obcí Kozlov a zaniklými obci Ranošovem a Kyjanicemi. Podrobný popis všch tras naleznete v rubrice TRASY.
Kontrola číslo 1 u lomu

V cíli na nás opět čekaly krásné medaile s konečně novým vzorem (od roku 2008 do 2010 byl na obrázku stále pramen Odry a medaile 2011 byla kopií z roku 1978, krom toho, že nebyla glazurovaná). Glazurována nebyla ani letošní. Po více jak 30 letech už návrh nedělal Antonín Moštěk z Vlčnova. Ale dle mého vkusu je pěkná - se symbolem padáku na počest Jaroslava Švarce - parašutistou se skupiny TIN, který se pak ukrýval v kostele sv. Cyrila a Metoděje v Praze spolu s Gabčíkem, Kubišem a dalšími. Více o Jaroslavu Švarcovi se brzy dozvíte v rubrice Zajímavosti.
Pramen řeky Odry

Cíl pochodu byl opět pestrý - vydávání medailí a diplomů; občerstvení v podobě domácích klobás (vynikající) a nápojů; možnost zakoupení různých odznáčků, pohledů, brožury, o které jsem už psal; starých medailí (doplnil jsem svou sbírku o dvě nové!); možnost přečtení si zajímavých informací na nástěnce atd atd.
Vzor letošního pamětního listu a medaile

Takže závěr? Byla to dobrá akce, jako každý rok, škoda jen toho počasí, ale tomu se poručit nedá. Každopádně za rok se opět uvidíme a to ve stejném týdnu s datem 8. 6. 2013. Nezbývá než doufat, že počasí bude lepší a sejde se nás tu víc. Jsem velice zvědavý, jaká bude příští medaile a doufám, že vyrazím už na 35 km.
V cíli jak naschvál nepršelo...

Doufám, že se vám mé povídání libilo. Více fotek z letošního ročníku naleznete v galerii.

Memoriál Jaroslava Švarce 2012 - základní info

26. září 2011 v 14:46 | Filda
Turistický pochod Memoriál Jaroslava Švarce 2012 proběhne dne 9. června (sobota) ve Velkém Újzedě.

POZOR!!! Nové info zde:

 
 

Reklama