51. ročník MJŠ: sobota 8. června 2019

MJŠ 2016

► REPORTÁŽ Z MJŠ 2016

11. června 2016 v 14:30 | Filda


Osmačtyřicátý ročník dálkového turistického pochodu Memoriálu Jaroslava Švarce je úspěšně za námi. A s jeho odezněním by měla přijít má další tradiční reportáž. Už možná tušíte háček, letos totiž nebude reportáž úplně tradiční, protože jsem se rozhodl, že posunu laťku o něco víc - natočil jsem z akce video. Pokud jste pamětníci (což já třeba nejsem), možná si vzpomenete, že v dřívějších letech MJŠ bylo velmi oblíbené promítání filmů z minulých ročníků v kinosále, které točil Břetislav Heger a promítal Jaroslav Kraus. Dovolil jsem si letos zastat pozice obou pánů a zprostředkovat vám krátkou videoreportáž z letošního ročníku. Místo kinosálu Vám však bude muset stačit youtube.com. Usmívající se

Podívejte se tedy, jak probíhala naše 35kilometrová trasa:

(video v plné kvalitě a velikosti ZDE)


POKUD JSTE SE ZÚČASTNILI LETOŠNÍHO ROČNÍKU, NEVÁHEJTE PŘISPĚT SVÝM KOMENTÁŘEM - NAPIŠTE, JAKOU TRASU JSTE SI VYBRALI, JAK SE VÁM ŠLO A PODĚLTE SE O SVÉ ZÁŽITKY.


PŘIDAT KOMENTÁŘ

P. S.: Pokud jste během túry pořídili i nějaké snímky, neváhejte mi je poslat na filkub@email.cz, můžu je zveřejnit v galerii zde na blogu Usmívající se

Reportáž ve zkratce - změny a dojmy:
Letošní ročník přivítal o něco více zájemců než vloni, ve srovnání se všemi minulými ročníky však jde o výsledek lehce podprůměrný. Nejdelší, 50kilometrová, trasa dnes přilákala pouhých 5 jedinců, naopak stabilní vysokou účast si drží dvě nejkratší trasy - 6 a 17 km.
Malou změnou v trasách bylo letos vynechání zacházky na Fidlův kopec, která byla součástí memoriálu předešlé tři roky z důvodu přidružení MJŠ k akci "Vystup na svůj vrchol". Letošní změna tedy není změnou tolik jako spíše návratem do zajetých kolejí - kontrola č. 1 je přemístěna zpátky o kousek dál k lomu a kontrole č. 2 patří její čestné místo u pramene řeky Odry. Další změnou jsou trasy 35 km a 50 km, jež letos nevedou přes Veselíčko a v případě 50kilometrové také Lazníčky a Tršice, nýbrž se opět vrátily do schématu z roku 2012 (a let předchozích), což znamená přidání sedmé kontroly pro nejdelší trasu v Kunzově a zprovoznění šesté kontroly i pro 35ilometrovou trasu, což jsem uvítal, jelikož v předchozích letech šla pětatřicítky více než polovinu trasy bez kontroly.
Počasí bylo takřka ideální pro dálkový pochod - oblačno až zataženo. Pihou na kráse se staly lehké přeháňky, kterých naštěstí nebylo tolik, takže jsme pláštěnku ani použít nemuseli. Po našem příchodu do cíle začalo slunce naplno svítit.
Dnešní ročník se velmi vydařil, stejně jako minulá léta byla perfektní organizace a krásná medaile, jíž si cením ze všeho nejvíce.
A jedna perlička na konec - jeden obyvatel Slavkova (ves, přes niž vedou trasy 25, 35 a 50 km) neměl ponětí o tom, že už 48 let existuje MJŠ. Usmívající se

(naše skupinka)

VÍCE FOTEK V GALERII!

(pro zvídavé čtenáře - najdete na pamětním listu nedostatek ve větné stavbě? Usmívající se)

Oficiální medaile a razítko 48. ročníkuSTATISTIKY

statistikyROK 2016MINULÝ ROČNÍK
Celkový počet účastníků299283
Počet 50 km510
Počet 35 km1511
Počet 25 km3930
Počet 17 km170166
Počet 6 km7068
Nejstarší mužJosef Koudelka (1934)Božetěch Hradský (1934)
Nejstarší ženaVěra Koudelková (1938)Milada Nezbybová (1940)
Nejmladší mužThomas Kraus (2016)Ondřej Prudič (2012)
Nejmladší ženaElizabeth Pokorná + Adéla Vrtalová (2015)Kateřina Hovlasová (2015)
Nejvzdálenější mužMilan Pašek (Praha)Tomáš Majer (Praha)
Nejvzdálenější ženaMichaela Pašeková (Praha)Zuzana a Michaela Pašekovy (Praha)
 
 

Reklama